GN 41/2019 Archiwum

Nadzieja ks. Witalisa przejdź do galerii

W Tomaszowie Bolesławieckim spoczął śp. ks. Witalis Kuczer, emerytowany wieloletni proboszcz tamtejszej parafii.

W środę 7 czerwca odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. księdza kanonika Witalisa Kuczera. Eucharystia pogrzebowa rozpoczęła się o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. Przewodniczył jej emerytowany biskup legnicki bp Stefan Cichy. Za duszę zmarłego modlili się też m.in. dziekan dekanatu Bolesławiec Wschód ks. Andrzej Kryłowski oraz miejscowy proboszcz ks. Andrzej Łuczyński.

Pożegnać swojego byłego proboszcza przyszło do małego kościoła kilkaset osób. Zdecydowana większość z nich musiała pozostać na zewnątrz świątyni.

W homilii bp Stefan Cichy wskazała na cnotę nadziei. Według niego Jezus tę właśnie wzbudził w fragmencie czytanej Ewangelii o wskrzeszeniu Łazarza. Ta sama nadzieja chrześcijańska towarzyszyła wszystkim pokoleniom ochrzczonych, a także była nieodłącznym elementem życia śp. ks. Witalisa.

Grób zmarłego znajduje się tuż przy wejściu na teren przykościelnych, tuż przy murze świątyni parafialnej.

Ks. Witalis Kuczer święcenia prezbiteratu przyjął w wrocławskiej archikatedrze 28 czerwca 1964 roku. Jako wikariusz pracował w Stroniu Śląski, Wiązowie, Wrocławiu, Olszynie i Świebodzicach. Był proboszczem w Kunicach, przez dwa lata w rodzinnym Kamieńcu Podolskim (dzisiejsza Ukraina), a następnie w Tomaszowie Bolesławieckim. Tutaj śp. ks. Witalis pracował 13 lat, aż do przejścia na emeryturę w 2012 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL