Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie obchodziła wielką uroczystość. Proboszcz, ks. Janusz Ospa obchodził 25-lecie swoich święceń kapłańskich.
Msza św. zaczęła się uroczystą procesją do kościoła. Chór Parafialny pod kierownictwem Janiny Król oraz organisty Pana Sebastiana Juszczaka, odśpiewał pieśń "Mój mistrzu". Na wstępie liturgii ks. Janusz podziękował zgromadzonym za obecność. Na Eucharystię przybyło liczne grono duchownych: obecny był pochodzący z Witkowa ks. dr Piotr Kot - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy, ks. prałat Marian Kopko - kustosz sanktuarium w Krzeszowie, ks. prałat Edward Bigos, ks. prałat Kazimierz Marchaj - pierwszy proboszcz ks. Janusza oraz inni kapłani.
- Cieszę się, że na tej Mszy obecna jest moja rodzina: mama, ciocia, siostra, szwagier, siostrzeńcy i kuzyni. Przed 25 laty razem ze mną gromadziliście się na Eucharystii dziękując za łaskę powołania, za łaskę święceń kapłańskich. Cieszę się, że jesteście także i dziś razem ze mną w 25 rocznicę święceń kapłańskich na dziękczynieniu Panu Bogu za Jego miłość - powiedział ks. Janusz.
Jubilat nawiązał do słów Pana Jezusa o tym, że każdy kto za nim idzie będzie miał wiele matek, wielu ojców, sióstr, braci i dzieci. Tymi słowami proboszcz przywitał obecnych parafian i gości - swoją nową rodzinę. W słowie wprowadzającym do Eucharystii mówił o Bożym Miłosierdziu, które przejawia się m.in. w tym, że Bóg człowieka słabego, grzesznego, z różnymi wadami powołuje, kształtuje, posługuje się nim, błogosławi podejmowanym działaniom.
- Proszę was o włączenie się w tę modlitwę dziękczynną, za wszystkie Jego łaski oraz o to, by Boża wola wypełniała się w moim życiu każdego dnia i bym tę wolę umiał przyjąć - powiedział. Po słowie wstępu rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył jubilat. Słowo Boże wygłosił ks. dr Piotr Kot, który wskazał że ks. Janusz nie wybierał sobie słowa na dzisiejszą uroczystość, ale chciał wspólnie rozważać to słowo, które jest odczytywane w tym dniu w całej wspólnocie kościoła. W homilii ks. Rektor przedstawił historię Piotra i znaczenie grobu Jezusa.
- Bóg wyprowadza nas z naszych grobów i chwała Jego zmartwychwstania objawia się, przemienia nasze życie. Posługa kapłańska polega na wyprowadzaniu mocą Jezusa z ciemności grobu, z tego co jest ciemne, w czym nie ma nadziei. Posługa w konfesjonale jest jakby przyoblekaniem w ciało tych kości leżących w grobie, podnoszeniem ich do życia. Kapłan ma wchodzić w to co beznadziejne, aby objawiała się ta moc Jezusa Zmartwychwstałego - powiedział rektor legnickiego seminarium.