Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przyjdź, pomódl się w obronie życia

W lubińskiej parafii pw. św. Jana Sarkandra rozpoczyna się cykl Mszy św. "O Bożą pomoc w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci". Pierwsza z nich dziś o godz. 18.

Pomysł tej cyklicznej modlitwy powstał w głowie Rafała Praszczyka, któremu choroba nie pozwala na czynne uczestnictwo w marszach dla życia i innych tego typu przedsięwzięciach.

- O swoim pomyśle powiedziałem szafarzowi z mojej parafii, Mieczysławowi Giemzikowi, który co tydzień przychodzi do mojej mamy z Najświętszym Sakramentem - opowiada. Jak dodaje, inicjatywa ta jest także odpowiedzią na apel ks. Tomasza Kancelarczyka, założyciela Bractwa Małych Stópek.

- W Radiu Maryja ks. Tomasz niejednokrotnie zachęcał, żeby oprócz zbierania podpisów pod różnymi petycjami czy projektami ustaw, zaangażować się także modlitwą. A najlepsza modlitwą jest Eucharystia - uważa. 

Kolejne Msze św. w intencji "O Bożą pomoc w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci" zaplanowano na 6 września i 4 października - pierwsze środy miesiąca.

- Mamy nadzieję, że będą się odbywać także w kolejnych miesiącach - mówi Rafał Praszczyk, który należy także do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL