GN 41/2019 Archiwum

Złodzieje złapani

Policja ujęła włamywaczy do cerkwi greckokatolickiej w Patoce.

Jak informuje sierż. Marta Kubiak z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku 28-letnią kobietę i jej 32-letniego konkubenta, którzy włamali się do budynku spółdzielni na terenie powiatu bolesławieckiego.

Podczas czynności operacyjnych okazało się, że są to sprawcy włamań na terenie powiatów bolesławieckiego i lwóweckiego, w tym do cerkwi greckokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej w Patoce. Złodzieje wdarli się do świątyni przez okno w zakrystii, wyłamując wcześniej zamontowaną tam kratę. Ze świątyni skradziono między innymi dwa kielichy mszalne, dwie pateny, wzmacniacz i mikrofon, pozłacany ręczny krzyż leżący na ołtarzu oraz drobną sumę pieniędzy. Złodzieje zabrali także pamiątkową tablicę, wykonaną z brązu, która upamiętniała 1000-lecie Chrztu Rusi - Ukrainy, uroczyście obchodzone przez Kościół Greckokatolicki w Polsce w 1988 r. Najświętszy Sakrament przechowywany w tabernakulum nie został sprofanowany.

Zatrzymany złodziej był poszukiwany przez sąd do odbycia zasądzonej już jednej kary pozbawienia wolności. Z kolei jego wspólniczce, która nie była wcześniej karana, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL