Nowy numer 43/2019 Archiwum

Śpiewali aniołom szósty raz

W Sobocie odbył się kolejny Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg?". Zespoły i soliści śpiewali o aniołach, świętych i powołaniu człowieka.

W rywalizacji muzyczno-wokalnej wzięło udział czterech solistów i cztery zespoły. Byli to Aleksandra Brzuszkiewicz z Bielawy, Julia Grzelka z Chocianowa, Nina Żalik z Pawłowic oraz Dominika Fermeza z Żerników Wrocławskic, a wśród zespołów - Schola św. Jana z Jeleniej Góry, zespół "Diamenty Maryi" z Chocianowa, schola "Iskra" z Jeleniej Góry i zespół "Afar" z Opola.

Wykonawców było mniej niż w ubiegłych latach. Być może powodem był wcześniejszy niż zwykle termin zorganizowania festiwalu. Jak mówi ks. Zbigniew Pajor, ze względu na możliwość organizacji pielgrzymek na koronację Matki Bożej Fatimskiej w Miejscu Piastowym festiwal odbył się w pierwszą, a nie drugą sobotę czerwca.

- W tym roku przeżywamy setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Maryja jest także Królową Aniołów. Podczas tegorocznego festiwalu podkreślaliśmy rolę Maryi w naszym życiu i dodatkowo postanowiliśmy wybrać z wykonywanych piosenek najpiękniejszą piosenkę maryjną - wyjaśnia.

Skromniejsza frekwencja nie miała wpływu na poziom artystyczny festiwalu, który był jak zwykle bardzo wyskoki. Kilkakrotnie zapewniali o tym członkowie jury, którym ogromny talent wszystkich wykonawców nie pomagał przy ocenianiu i ostatecznej gradacji.

Festiwal od samego początku odbywa się pod auspicjami Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Patronat honorowy od lat sprawuje nad nim bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej, oraz ks. Dariusz Wilk, przełożony generalny księży michalitów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama