Nowy numer 42/2019 Archiwum

Medale i fotografie na jubileusz wizyty przejdź do galerii

W galerii na dworcu PKP w Legnicy otwarto dwie niezwykłe wystawy nawiązujące do pobytu Ojca Świętego w tym mieście przed 20 laty.

Jest to wystawa zdjęć z pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Legnicy oraz wystawa medali, które powstały pod inspiracją ich twórców nauczaniem polskiego papieża. Łączy je hasło pt. „Być razem”.

– Wystawa fotograficzna ma swoją narrację. Autorzy zdjęć byli w czerwcu 1997 roku na lotnisku. Chcemy pokazać zdjęcia w dwóch ujęciach. Pierwsze to swego rodzaju kronika. Przypomnimy co, się tam działo. Drugie spojrzenie jest związane z akcentem naszego zebrania w jednym miejscu. Stąd tytuł „Być razem”. Co się tam wówczas stało? Był papież, ale my po prostu byliśmy razem. Co obecnie znaczy dla mnie i dla nas, że stało się coś 20 lat temu? Temat jest bowiem bardzo aktualny. Sprawy bycia razem mamy nie do końca rozwiązane. Jest to polski problem codzienny. Jak go podjąć? Może stawiając pytanie o znaczenia bycia razem? Druga ścieżka narracyjna tej wystawy to pokazanie dzieł 50 medalierów odwołujących się do nauczania Ojca Świętego. Zapraszam - mówił Bernard Adamowicz, twórca wystawy.

Podczas wernisażu obecni byli m.in bp Zbigniew Kiernikowski, bp Marek Mendyk, bp Stefan Cichy a także senator Dorota Czudowska i Wacław Szetelnicki, przewodniczący Rady Miasta Legnicy.

- Bycie razem to nie jest jednorazowy fakt, ale jest to proces. To można zestawić z aktem stworzeni człowieka. Człowiek jest do ego stworzony. Dlatego tak ważne jest by być razem, nie tylko okazyjnie, ale w sposób ciągły, definitywny. Ciągle dorastamy do bycia razem, bez rozłamów. W dzisiejszym świecie mamy z tym wielki problem - mówił bp Zbigniew Kiernikowski.

Wystawę będzie można oglądać do 29.06.2017 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL