GN 42/2019 Archiwum

Witaj, o Matko pełna łask! przejdź do galerii

Kopia cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej dotarła do legnickiej katedry. To oznacza początek świętowania 20. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Legnicy.

Słowami hymnu ku czci Matki Bożej Łaskawej "Witaj, o Matko, pełna łask, Krzeszowska nasza Pani, lud śląski hołdy Tobie śle, a Ty je przyjmij w dani" rozpoczęła się wieczorna Eucharystia w legnickiej katedrze, podczas której powitano w świątyni kopię cudownego wizerunku z krzeszowskiego sanktuarium.

- Uwielbiamy Cię, Boże, za dzieło odkupienia, w którym Maryja jaśnieje jak blask, jak skarb najcenniejszy. Dziękujemy Ci Boże za dar Twojej Matki. Dziękujemy za łaskę, że kolejnego roku jej święty, krzeszowski obraz znajduje się w legnickiej katedrze. Przeczysta Maryjo Dziewico, Ty, która królujesz ze swoim Synem, jesteś także naszą Matką. Okazujesz to przez swoją łaskawość, którą rozlewasz z krzeszowskiego obrazu. Mamy dzisiaj to szczęście, że możemy stać przed tym Twoim wizerunkiem. Chcemy jutro zacząć świętowanie, wyrazić Bogu wdzięczność w 20. rocznicę, za pobyt Ojca Świętego, Twojego szczególnego syna, na naszej legnickiej ziemi - mówił ks. Robert Kristman, proboszcz parafii katedralnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Przybycie kopii jest swoistym znakiem rozpoczęcia świętowania 20. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Legnicy. Jutro, tj. 2 czerwca minie dokładnie 20 lat od tamtego wydarzenia, podczas którego Ojciec Święty m.in. modlił się w legnickiej katedrze, sprawował Eucharystię na legnickim lotnisku, a podczas niej uroczyście koronował cudowny wizerunek Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa.

Obecność w Legnicy kopii najstarszego maryjnego obrazu w Polsce jest też częścią jej peregrynacji po diecezji legnickiej. Obraz został przywieziony do biskupiego grodu z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu, gdzie wczoraj i przedwczoraj wierni go gościli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama