Nowy numer 2/2021 Archiwum

Czas zmian przejdź do galerii

Kto i gdzie został proboszczem? Dokąd wyruszą neoprezbiterzy?

Wtorek 30 maja to czas ogłoszenia zmian personalnych w parafiach diecezji legnickiej. O 10.00 biskup Zbigniew spotkał się z neoprezbiterami i wręczył im dekrety na pierwsze w ich życiu parafie.

I tak ks. Piotr Kulpa idzie pracować do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze, ks. Norbert Turczynowski - do parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim a ks. Łukasz Świerniak - do parafii pw. św. Piotra i Pawła w Chojnowie.

Na emeryturę odchodzą zaś m.in. ks. Ryszard Jerie z Gościszowa, a także ks. Roman Zoń z Zagrodna. Proboszczów zmieniają też parafie m.in. w Czerwonej Wodzie, Zawidowie, Trzebieniu.

Na swoją pierwszą parafię jako proboszczowie pójdą m.in. ks. Janusz Wilk, diecezjalny asystent KSM (Gościszów), ks. Wiesław Złotek (Ruja).

Zmiany też dotknęły Legnicką Kurię Biskupią. Za ks. Bogusława Wolańskiego, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Legnickiej Kurii Biskupiej a także dotychczasowego duszpasterza rodzin, przychodzi ks. Mariusz Habiniak (dotychczasowy wikariusz w Gryfowie Śląskim). Miejsce pracy zmienia także ks. Przemysław Superson, duszpasterz młodzieży - idzie do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy. Z pracy notariusza został też zwolniony ks. Piotr Duda, wicekanclerza ks. Robert Kristman a z wydziału gospodarczego ks. Andrzej Tracz.

Na studia specjalistyczne na KUL udadzą się ks. Daniel Zając oraz ks. Grzegorz Basara.

Cała lista zmian TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama