Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wystawa na medal

Ważnym punktem świętowania rocznicy obecności św. Jana Pawła II w Legnicy będą dwie wystawy na dworcu PKP.

W ramach świętowania 20. rocznicy pobytu Ojca Świętego w Legnicy zostanie otwarta wystawa fotografii z tej wizyty oraz medali związanych z św. Janem Pawłem II.

Wernisaż odbędzie się 2 czerwca o 17.00 w galerii na legnickim dworcu PKP. Wystawy będzie łączyć hasło: „Być razem”.

– Wystawa fotograficzna ma swoją narrację. Autorzy zdjęć byli w czerwcu 1997 r. na lotnisku. Chcemy pokazać zdjęcia w dwóch ujęciach. Pierwsze to swego rodzaju kronika. Przypomnimy co, się tam działo. Drugie spojrzenie jest związane z akcentem naszego zebrania w jednym miejscu. Stąd tytuł „Być razem”. Co się tam wówczas stało? Był papież, ale my po prostu byliśmy razem. Fakt obiektywny. Co obecnie znaczy dla mnie i dla nas, że stało się coś 20 lat temu? Temat jest bowiem bardzo aktualny. Sprawy bycia razem mamy nie do końca rozwiązane. Jest to polski problem codzienny. Jak go podjąć? Może stawiając pytanie o znaczenia bycia razem? Druga ścieżka narracyjna tej wystawy to pokazanie dzieł 50 medalierów odwołujących się do nauczania Ojca Świętego. Zapraszam – mówił Bernard Adamowicz, twórca wystawy.

Podobną wystawę legniczanie mieli okazję oglądać przed kilkoma laty w Muzeum Miedzi.

W galerii kilka zdjęć z tamtej wystawy: GALERIA

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma