Nowy numer 47/2018 Archiwum

Zejdźcie z kanapy. Ruszajcie na pielgrzymkę!

W sobotę 10 czerwca po raz 12. wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Grodowcu. To jedna z nielicznych pielgrzymek międzydiecezjalnych.

Pielgrzymi jak co roku wyruszą z przed kościoła pw. św. Michała Archanioła, po krótkiej modlitwie, zaplanowanej na 8.30. Następnie przejdą ulicami Głogowską i kard. B. Kominka do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski. Tam dołączą do nich kolejni uczestnicy peregrynacji i wspólnie wszyscy wyruszą w dalszą drogę.

Przejdą przez Trzebcz, Guzice, Komorniki (tutaj zaplanowano krótki postój) i Żuków, aby ok. godz. 12 stanąć przed ołtarzem, w którym króluje Matka Boża Grodowiecka. Jak wyjaśnia ks. Marcin Kaluta z par. św. Michała Archanioła, na miejscu pielgrzymi wezmą udział we Mszy św. 

- Modlić będziemy się i podczas drogi, a także wysłuchamy konferencji. Po Eucharystii przewidziany jest wspólny grill na terenie przyległym do sanktuarium oraz koncert. Zagrają księża a zaśpiewają... sami uczestnicy pielgrzymki - zachęca z uśmiechem ks. Marcin.

Po zakończeniu pielgrzymki autobusy zabiorą uczestników do Polkowic.

Pielgrzymka do Grodowca przebiega pomiędzy dwoma diecezjami - legnicką a zielonogórsko-gorzowską - i jest jedną z niewielu o takim charakterze. Wszystko dlatego, że Grodowiec położony jest zaledwie kilka kilometrów od granicy diecezji legnickiej.

Tegoroczna peregrynacja do sanktuarium w Grodowcu będzie przebiegała pod hasłem: „Zejdźmy z kanapy”, nawiązującym do słów papieża Franciszka, wygłoszonych w Krakowie podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Chętni do wzięcia udziału w pielgrzymce nadal mogą się zapisywać u księży w parafiach pw. św. Michała Archanioła i św. Barbary (telefonicznie bądź osobiście przed lub po Mszy św.). Koszt uczestnictwa to 10 zł.

Organizatorem pielgrzymki jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej oraz parafia pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy