Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ojciec Bashobora w Legnicy!

Charyzmatyk z Ugandy spędzi z nami równo tydzień. Oto gdzie będzie można się z nim modlić.

Na specjalnej konferencji prasowej w Legnickiej Kurii Biskupiej został zaprezentowany cały program uroczystości świętowania 20. rocznicy pobytu Ojca Świętego św. Jana Pawła II w Legnicy. Najważniejszym wydarzeniem duchowym będą Eucharystie sprawowane w legnickiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła (2 czerwca, godz. 18.30) oraz bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie (4 czerwca, 12.00).

Przygotowaniem duchowym do tego dziękczynienia Bogu będą spotkania z o. Johnem Bashoborą. Ten ugandyjski kapłan zgodził się przebywać z nami przez cały tydzień. Najważniejsze będą dla nas jednak dwa dni - pierwszy i ostatni.

Kapłan przyjedzie do Legnicy 29 maja do parafii pw. św. Jacka, miejsca wydarzenia Eucharystycznego. Spotkanie z nim rozpocznie o godz. 15.00 modlitwą uwielbienia. O godz. 17.00 ks. Bashobora wygłosi konferencję a o godz. 18.00 odprawi Eucharystię. To spotkanie jest otwarte dla wszystkich. To ważna uwaga ponieważ od wtorku do popołudnia w piątek będzie on służył księżom z naszej diecezji. Jak mówił ks. Leopold Rzodkiewicz, delegat biskupa do spraw stałej formacji kapłanów, będą to rekolekcje dla kapłanów. - Będzie to czas spotkania, modlitwy, Eucharystii a także możliwości skorzystania z duchowych rozmów z ojcem Johnem - mówił delegat biskupa. Rekolekcje zakończy konferencja w piątek i wspomniana Eucharystia w legnickiej katedrze.

Gość pozostanie z nami jeszcze w sobotę. Tym razem znowu będzie dostępny dla wszystkich, z tym że szczególnie będzie służył młodym diecezji legnickiej. Dla nich bowiem przygotowano na 3 czerwca wielkie spotkanie na hali widowiskowo-sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Legnicy. Ten dzień zwany "Lednicą w Legnicy" rozpocznie się o godz. 10.30 a zakończy o godz. 18.00. Więcej szczegółów na stronie duszpasterstwa młodzieży diecezji legnickiej (TUTAJ).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL