Nowy numer 3/2021 Archiwum

Masz ochotę na rajd życia?

KSM zaprasza do udziału w wielkim przejeździe przez Polskę na rowerach w obronie życia nienarodzonych.

KSM Diecezji Legnickiej już po raz ósmy organizuje Rajd dla Życia. W tym roku inicjatywa odbędzie się w terminie od 30 czerwca do 9 lipca. Młodzież wyrusza na rowerowy szlak, ofiarując trud pielgrzymi oraz modlitwę w intencji życia poczętego.
 
Dzień rajdowy to jedynie 70-90 km, które uczestniczy pokonują przez 7 do 9 godzin. Jak łatwo sobie policzyć tempo nie jest zbyt szybkie i nawet laik rowerowy sobie poradzi. Po drodze są przerwy na wypoczynek, modlitwę, spotkanie z mieszkańcami miast oraz zwiedzanie. Karimaty i śpiwory oraz inne bagaże są wiezione przez busa, a pielgrzymi nocują w domach rekolekcyjnych, szkołach i salkach parafialnych. Szczegóły tras zostaną ujawnione niebawem, ale już teraz można zgłosić swoje uczestnictwo. Wystarczy mieć skończone 16 lat, zaświadczenie od lekarza rodzinnego i oczywiście sprawny rower.
 
Legnicka grupa startuje z Gdańska i będzie miała do pokonania 561 km w ciągu 7 dni. Zgłoszenia przyjmuje Biuro KSM Diecezji Legnickiej pod numerem telefonu 513 129 362 (od pon. do pt., od 9.00 do 15.00) lub elektronicznie na adres: biuro.ksm@gmail.com. Koszt tegorocznej edycji to 250 zł. Koszt nie zawiera opłaty za dojazd do Gdańska. 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama