Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rodziny zawierzone Pani z Fatimy przejdź do galerii

Procesja, konferencja, akt zawierzenia i zabawa z Eleni - to druga część bolesławieckiego święta rodzin.

Pierwsza stacja IV Kongresu Rodzin Diecezji Legnickiej za nami. Bolesławiec co prawda przywitał uczestników deszczem, co jednak nie przeszkodziło w stworzeniu dobrej atmosfery spotkania. Po pierwszej części w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy wszyscy przeszli w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi.

Tam drugą konferencję miał Andrzej Lewek. Tym razem doradzał jak kobiety mogą wspierać swoich mężów w odszukaniu drogi do Boga. Jak sam przyznał, nigdy się nad tym nie zastawiał i miał spory problem z odpowiedzią, gdy po jednej z jego konferencji takie właśnie pytanie zadała mu pewna dziewczyna. Poprosił Boga o pomoc w odpowiedzi.

Czas modlitwy zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu oraz odczytanie aktu ofiarowania rodzin diecezji legnickiej Matce Bożej. W imieniu rodzi z robili Joanna i Dariusz Filistyńscy.

Całość zakończył koncert w ogrodach parafialnych, na którym gwiazdą była Eleni.

Spotkanie w Bolesławcu było pierwszym z trzech, jakie zaplanowano w tym roku na IV Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej. Będzie je łączyło wspólne hasło: "Radość miłości w małżeństwie i rodzinie".

Dwa pozostałe spotkania będą miały miejsce w Lubinie oraz w Legnicy. To pierwsze już 27 maja w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbe i 28 maja jako Marsz dla Życia i Rodziny (również w Lubinie), a to drugie 4 czerwca legnickiej katedrze.

Szczegóły programu kongresowego na stronie wydarzenia - TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama