Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wiara i prośba przejdź do galerii

- Na Dolnym Śląsku rozpada się co drugie małżeństwo. Czy możemy temu przeciwdziałać? Tak a odpowiedź znajdujemy w objawieniach z Fatimy i w dzisiejszej Ewangelii - mówił ks. Bogusław Wolański podczas pierwszej stacji IV Kongresu Rodzin Diecezji Legnickiej.

Centralnym punktem stacji IV Kongresu Rodzin Diecezji Legnickiej w Bolesławcu była Eucharystia. Przewodniczył jej miejscowy dziekan ks. dr Stanisław Kusik. Przy ołtarzu stanęli też księża z dekanatu Bolesławiec Zachód.

Dziekan na początku liturgii wspomniał o duchowej łączności z papieżem Franciszkiem oraz wiernymi zgromadzonymi w Fatimie, gdzie odbywają się uroczystości związane z 100. rocznicą objawień Matki Bożej.

Do tego samego nawiązał też ks. dr Bogusław Wolański, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Legnickiej Kurii Biskupiej a za razem Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Jego homilia nawiązywała też do czytań z dnia, w których Jezus zachęcał apostołów do silnej wiary i obiecał im spełnienie wszystkiego czegokolwiek prosić będą. Mówił o tym w kontekście trudności, przez jakie przechodzą dzisiaj rodziny, a które to problemy czasami wydają się być nie do pokonania.

- Z dzisiejszej Ewangelii wybrzmiewają dwa słowa, która chcę postawić w centrum. Wiara i prośba. Wiara góry przenosi. To wiemy, nawet często tak mówimy, ale czy ufamy tak samo Bogu? - pytał na początku kapłan.

Pełna homilia poniżej:

Po liturgii zebrani wyruszyli w procesję z obrazem św. Józefa oraz figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Tam zaplanowano ostatnią część bolesławieckiego świętowania czyli adorację Najświętszego Sakramentu z aktem zawierzenia rodzin diecezji legnickiej Matce Bożej Fatimskiej oraz piknik rodzinny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama