Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przejechali trasę

Porządkowi główni poświęcili całą sobotę i zbadali, czy wyznaczona trasa pielgrzymki jest do przejścia.

Służby Pieszej Pielgrzymki Legnickiej mają za sobą rok wytężonej pracy nad przygotowaniem tegorocznej, jubileuszowej trasy. Za nimi m.in. wytyczenie szlaku, przejazd całą trasą między Legnicą a Jasną Górą a także znalezienie odpowiednich miejsc do sprawowania Eucharystii.

Początek trasy będzie tradycyjnie w legnickiej katedrze. Jednak ze względu na jubileusz nie ograniczy się on tylko do nabożeństwa i błogosławieństwa biskupa lecz tutaj zostanie odprawiona pierwsza Eucharystia na szlaku. Rozpocznie się ona o godz. 8.00. Po niej nastąpi wręczenie podziękowań tym, którzy przed laty i przez wiele lat poświęcali czas na przygotowanie pielgrzymki. Wszyscy wyruszą zaś o godz. 10 w kierunki kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwszy dzień wędrówki zakończy się w Legnickim Polu, gdzie będziemy świętować jubileusz.

Dalsze miejsca noclegów to Kostomłoty, Tyniec Mały, Oława, Lubsza, Pokój, Lasowice Wielkie, Sieraków i Gnaszyn.

- Mamy już wszystko zaplanowane i odpowiednie dokumenty są już przygotowane do wysłania do odpowiednich urzędów - mówi Bartosz Urbański, główny porządkowy Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

W tym roku pielgrzymka rusza 29 lipca a dojście zaplanowano na 7 sierpnia. Oczywiście tradycją jest, że grupy nr 1, 2, 3 oraz 5 wyruszają wcześniej. I tak "jedyneczka" rusza już 27 lipca, "dwójeczka", "trójeczka" i "piąteczka" 26 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama