Nowy numer 28/2018 Archiwum

Post i nawrócenie

W parafii katedralnej ruszają rekolekcje fatimskie. W piątek parafianie poszczą w intencji ich dobrych owoców.

W najbliższą niedzielę, tj. 7 maja, w legnickiej parafii katedralnej pw. Świętych Piotra i Pawła rozpoczną się wielkie rekolekcje fatimskie. Potrwają przez cały tydzień. Każdego dnia będzie rozważany inny aspekt objawienia i orędzia Matki Bożej z Fatimy.

Pierwszego będzie to pytanie: "dlaczego Fatima?", drugiego zagadnienie: "Codzienny Różaniec", a w wtorek: "Poświęcenie Niepokalanemu Sercu NMP". W środę będzie to: "Modlitwa za Rodziny", czwartek: "Modlitwa za zmarłych w czyśćcu", w piątek zaś: "Modlitwa pokuty i pojednanie (post misyjny)". W przyszłą sobotę przypadnie 100. rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie i tego dnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jacka rozpocznie się nabożeństwo i procesja maryjna, która przejdzie do katedry. Tutaj zaplanowano Eucharystię z Aktem poświęcenia miasta Legnicy Niepokalanemu Sercu Maryi. Rekolekcje zakończą się w niedzielę 14 maja.

Co ciekawe duszpasterze zaprosili swoich parafian do pomocy w przemianie ludzkich serc. Piątek 5 maja został wybrany na dobrowolny post o chlebie i wodzie w intencji dobrych owoców rekolekcji. Symbolem przyłączenia się do inicjatywy będzie zapalona świeca, którą o godz. 21 uczestnicy postawią przy oknie.

Rekolekcje poprowadzą ks. Tomasz Borowski SAC oraz ks. Krzysztof Czapla SAC.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma