GN 3/2021 Archiwum

Matury ruszyły

Uczniowie katolickich szkół również zasiedli do ław i zdają egzamin dojrzałości.

Co prawda kwitnących kasztanowców w Legnicy nie widać, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka z Asyżu przyszli do swojej szkoły, by tam napisać pierwszą część egzaminu maturalnego. W czwartek 4 maja 2017 roku czekał ich sprawdzian z wiedzy o języku polskim.

Młodzi musli najpierw wypełnić test a następnie albo napisać rozprawkę, albo zinterpretować wiersz.

- Wychodzę z nadzieją, bo uważam, że poszedł mi dobrze. Co prawda jestem ścisłowcem i raczej czekam na piątek ale jak mówię - źle nie było. Nastawiłem się na pisanie rozprawki. Tematem był motyw pracy: "Praca - pasja czy obowiązek". Oczywiście uważam, że powinna to być obowiązek. Oparłem swoją tezę o "Lalkę" Bolesława Prusa oraz "Chłopami" Władysława Reymonta - mówił zaraz po wyjściu Marcin Karpiński.

- Czy dobrze poszło zobaczymy na wynikach. Nie jestem pewny swojej rozprawki ale cóż, nadzieja pozostaje - mówił Arkadiusz Pawiła.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy jest jednym z najlepszych w całym regionie. W zeszłym roku zdało ją 91,5% uczniów.

- Wybierałam się tutaj z myślą o maturze i wynikach. Jednak nie tylko sama matura była ważna podczas wyborów. Miałam nadzieję na dobre studia. Nie jest jednak tak, że idzie się z myślą, że to sama szkoła nas dobrze przygotuje. Trzeba dużo samozaparcia i własnej pracy - mówiła Julia.

W najbliższych dniach maturzystów czekają testy z m.in. matematyki na poziomie podstawowym oraz, już po weekendzie, z języków obcych oraz przedmiotów rozszerzonych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama