Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Majówka bez ofiar na dolnośląskich drogach

26 wypadków i 36 rannych - to policyjny bilans przełomu kwietnia i maja. Na szczęście, mimo bardzo natężonego ruchu, nikt nie zginął.

Długi weekend majowy za nami. Dla dolnośląskich policjantów był to okres intensywnej pracy.Od piątku do środy drogówka zatrzymała 186 nietrzeźwych kierowców. Najważniejsze jednak, że mimo to w ciągu minionych 6 dni  nie zginął. 

- Niestety, pomimo wielokrotnych apeli o rozwagę i rozsądek na drodze, znaleźli się kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W ręce dolnośląskich policjantów prowadzących w tym okresie wzmożone działania kontrolne, wpadło 186 nietrzeźwych kierujących.

Wszyscy oni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów - mówi asp. szt. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. 

Weekend majowy to nie tylko czas wzmożonej pracy dla drogówki. W ciągu czterech minionych dni policjanci przeprowadzili 6962 różnego rodzaju interwencji, zatrzymując na gorącym uczynku 423 osoby. W ich ręce wpadło też 112 poszukiwanych, w tym 10 nieletnich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma