Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Święto Rodziny i Jarmark Cysterski

Już za tydzień w Jemielnicy diecezjalne spotkanie rodzin.

Już po raz szósty w Jemielnicy odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Jak zwykle – 1 maja (poniedziałek) , w święto św. Józefa Robotnika. I jak zwykle – połączone z atrakcjami Jarmarku Cysterskiego, który organizowany jest przez gminę Jemielnica po raz siódmy.

W programie: Msza św. (kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP) o godz. 11. Po Mszy św. przerwa na posilenie się, a możliwości do tego będzie wiele – ponieważ stoisk gastronomicznych na Jarmarku nie zabraknie (kramy i stoiska jarmarku czynne będą już od godz. 9).

O godz. 14 parada rycerska oficjalnie rozpocznie część estradową Jarmarku (gwiazdą wieczoru będzie Edward Simoni grający na fletni Pana). O 14.30 w kościele parafialnym rozpocznie się nabożeństwo majowe i do św. Józefa, w czasie którego do bractwa św. Józefa zostaną przyjęci nowi członkowie.

Wśród wielu atrakcji Święta będzie m.in. możliwość zwiedzania z przewodnikiem pięknych, starych kościołów jemielnickich – parafialnego (od 17 do 17.30) i kościoła Wszystkich Świętych (od 15 do 15.30 i od 18 do 18.30).

W czasie Jarmarku Cysterskiego będzie można np. zobaczyć przedstawienie „Bitwa pod Jemielnicą” przygotowane przez uczniów jemielnickiego gimnazjum, turniej rycerski o Miecz Wójta Jemielnicy, pokazy dawnego rzemiosła, wziąć udział w turnieju łuczniczym, posłuchać muzyki średniowiecznej (zespół Puls) i rozrywkowej (Jemielnicka Orkiestra Dęta), pokazy walk rycerskich, walk barbarzyńców, rzymskich legionistów, wikingów, Słowian, gladiatorów, rycerzy i szlachty.

A o godz. 17.00 rodzinna sztafeta „Bieg za dyszkę” wokół pocysterskiego stawu.

Święto Rodziny i Jarmark Cysterski   Plakat Święta Rodziny i Jarmarku Cysterskiego Gmina Jemielnica

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy