Nowy numer 25/2018 Archiwum

25 lat diecezjalnej Caritas

Od Mszy św. dziękczynnej w legnickiej katedrze rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe Caritas Diecezji Legnickiej.

Od 1992 r. diecezjalna Caritas niesie pomoc osobom ubogim, zapomnianym i pokrzywdzonym w 240 parafiach na terenie całej diecezji legnickiej. Caritas Diecezji Legnickiej była jedną z pierwszych instytucji pomocowych powołanych dekretem śp. bp. Tadeusza Rybaka, pierwszego ordynariusza nowo powstającej diecezji legnickiej.

Uroczystości jubileuszu 25-lecia rozpoczęła Msza św., której przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski. W homilii do wiernych ordynariusz legnicki nawiązując do Słowa Bożego czytanego podczas Mszy św. przypomniał, że w działalności Kościoła zawsze obok przemawiania, obok głoszenia Ewangelii szły dzieła.

- Między innymi takie jak to, z którego kontekstu są wybrane dzisiejsze słowa z Dziejów Apostolskich, a więc uzdrowienie człowieka chromego i cała działalność charytatywna, działalność charytatywna bezinteresowna, umotywowana tym, że jest inna wizja życia niż tylko to, co stanowi szeroko czy ciasno pojęty interes. (...)

Dzisiaj musimy pamiętać, że nam potrzeba tej działalności dobroczynnej, charytatywnej. Ważne jest jednak byśmy wiązali tę działalność ze Słowem, z motywacją, która wypływa z wiary.

Dziś mamy tyle działalności dobroczynnych, które nie zawsze próbują czynić dobro bezinteresownie. Caritas jako cała instytucja, chce być tą całkowicie bezinteresowną działalnością, niosącą jakby podkład faktów do głoszenia Ewangelii - mówił w homilii bp Zbigniew Kiernikowski.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma