GN 3/2021 Archiwum

Będziemy się do niego modlić, żeby pomagał nam wychowywać naszą młodzież

Parafie św. Wojciecha w Jeleniej Górze i MB Łaskawej w Zgorzelcu otrzymały relikwie św. Jana Pawła II. Intronizował je w świątyniach parafialnych abp Mieczysław Mokrzycki, wieloletni sekretarz papieża Polaka.

Relikwiarze dotarły do obu miast w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Metropolita lwowski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, abp Mieczysław Mokrzycki w obu parafiach przekazał relikwiarze z fragmentem doczesnych szczątków Jana Pawła II na ręce ich proboszczów.

Zarówno w Zgorzelcu jak i Jeleniej Górze, podziękował gospodarzom parafii za możliwość ich intronizacji, przybliżył także wiernym postać polskiego papieża, z którym przez wiele lat łączyła go wielka zażyłość.

- Jako drugi sekretarz Jana Pawła II przez dziewięć ostatnich lat jego życia, często wspominam jego słowa: "Święci nie proszą abyśmy ich chwalili, ale naśladowali". (...)

Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem. Mimo, że takim samym jak my, to jednocześnie wyjątkowym. (...) Skąd się brał jego szczególny charyzmat? On dorastał do niego od początku swojego życia. I nigdy nie żałował czasu na modlitwę. Czas ten był dla niego najważniejszy - mówił abp Mokrzycki.

Parafia pw. św. Wojciecha jest dla wielu członków Stowarzyszenia Skautingu Europejskiego "Zawisza" swoistym matecznikiem. Tu, m. in. dzięki duszpasterskiej pracy ks. Stanisława Bakesa, diecezjalnego duszpasterza "Zawiszaków", rozwija się i kwitnie ruch skautingu katolickiego.

Grzegorz Szandała, szef ekipy bł. ks. Jerzego Popiełuszki, działającej w Kręgu Jana Pawła II, należącym do jeleniogórsko-legnickiego hufca skautów SHK "Zawisza" zapewnia, że intronizacja relikwii wielkiego Polaka to długo oczekiwane i wzruszające święto dla wszystkich parafian.

- Nasz hufiec zajmuje się m. in. wychowaniem dzieci i młodzieży w duchu patriotycznym. Będziemy teraz modlić się przed relikwiami naszego patrona, aby nam w tym pomagał - mówi.

W uroczystościach przekazania relikwii do obu parafii licznie uczestniczyli wierni oraz księża dekanatów zgorzeleckiego i dekanatów jeleniogórskich, którzy asystowali podczas obu Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama