Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jubileusz na szlaku

Już za 100 dni rozpocznie piesza pielgrzymka legnicka. Oto 10 powodów dla których musisz z nią ruszyć!

29 lipca w legnickiej katedrze rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Legnicka. To dokładnie za 100 dni! Będziemy tam razem z państwem i może warto pomyśleć nad tym, by w tym roku pójść do Matki Bożej Częstochowskiej? Oto 10 powodów, które, naszym zdaniem, dają odpowiedni pretekst, by 29 lipca stawić się w legnickiej katedrze i pójść na Jasną Górę:

1. To będzie jubileuszowa, 25. piesza pielgrzymka z Legnicy. Może chodziliście na nie 10, 15, 20 lat temu? A może ostatni raz byliście na pieszej pielgrzymce z Wrocławia? A może nigdy jeszcze nie zakosztowaliście atmosfery pielgrzymki? Ten rok jest dla was!

2. Przeżywamy 100. rocznicę objawień fatimskich. Matka Boża prosiła o modlitwę i pokutę. Gdzie jak nie na pieszej pielgrzymce na Jasną Górę?

3. Pielgrzyma=rekolekcje. Kiedy ostatni raz wyjechałeś/-łaś z domu, by przeżyć rekolekcje? Tylko ty i Bóg? Oderwanie się od codziennych zajęć, nawyków rozmowy, cisza, spowiedź?

4. Pielgrzymka to tylko taki dłuższy spacer... I tak, i nie. Nieco dłuższy, bo tylko 250 km. Ale to nie tylko spacer. Na długi spacer możesz pójść w góry bądź za miasto. Tutaj masz wysiłek fizyczny oraz ogromną dawkę modlitwy, katechez i spotkania z Bogiem.

5. 500-lecie reformacji. Modlitwa za grzechy popełnione w imię Boga. Również nasze.

6. Naprawdę nie masz za kogo się modlić? Może jesteś przed maturą, wyborem drogi w życiu? Może po prostu chcesz modlić się o męża czy żonę? Albo za dzieci i teściową? Albo za zmarłych? Oni potrzebują naszej modlitwy!

7. Papież Franciszek prosi, by ruszyć się z kanapy... Może to początek twojego nowego życia? Przecież na Jasną Górę chodzi każdego roku kilkaset tysięcy Polaków? Nie zastanawiałeś się, dlaczego oni to robią? Coś musi ich tam ciągnąć! Daj się pociągnąć również Ty!

8. Śpiewałeś kiedykolwiek o poranku Godzinki ku czci NMP? Tego punktu tłumaczyć nie będziemy. Trzeba po prostu to zrobić, by zrozumieć.

9. Pielgrzymował Abraham, Mojżesz, Jezus, św. Franciszek i św. Jan Paweł II... Naprawdę jesteś lepszy od nich, by nie brać z nich przykładu takiego sposobu zbliżania się do Boga?

10. Może po prostu obejrzysz poniższy film i obiecasz, że się zastanowisz?

Piesza pielgrzymka legnicka do Częstochowy (spot)
Krzysztof Pieszko

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama