Nowy numer 3/2021 Archiwum

Droga każdego z nas

Młodzi KSM-owicze z modlitwą u podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie.

W ostatni piątek przed uroczystościami Triduum Paschalnego, 7 kwietnia br. na terenie funkcjonującego w Szarocinie Domu Pomocy Społecznej odbyła się Droga Krzyżowa. Głównym inicjatorem projektu był kleryk Łukasz Kusztra, który obecnie w parafii Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbywa roczną praktykę pastoralną oraz katechetka Monika Breitenfellner-Pasiut.

Drogę Krzyżową w Szarocinie prowadzili ksiądz proboszcz Czesław Barczewski, który sprawuje posługę w parafii św. Bartłomieja w Leszczyńcu oraz kl. Łukaszem. Sprzed gmachu Domu Opieki Społecznej wyruszyło kilkadziesiąt osób: młodzież, podopieczni DPS i mieszkańcy Szarocina. Obecny był także dyrektor Domu Pomocy Społecznej, pan Stanisław Dłużak oraz ksiądz proboszcz Aleksander Siemiński z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze.

Jedną z śpiewanych pieśni była "Jezu, Twe spojrzenie zawsze takie samo.” Było to odwołanie do zapisków umieszczonych w Dzienniczku św. siostry Faustyny Kowalskiej, która wspomniała: "W pewniej chwili powiedział mi Jezus: Spojrzenie Moje z tego obrazu jest takie, jako spojrzenie z krzyża".

Mimo, że pogoda nie sprzyjała to wysiłki, które włożyła młodzież w przygotowanie tego projektu zostały przyjęte przez podopiecznych DPS i mieszkańców miejscowości bardzo ciepło. W podziękowaniu za starania uczestnicy zostali zaproszeni na symboliczny poczęstunek, który miał miejsce w siedzibie DPS.

Warto dodać, że inicjatywa takiej modlitwy wypłynęła od działającego od niedawna przy parafii Matki Bożej Różańcowej oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tej chwili stowarzyszenie zrzesza ok. 15 członków, do którego przynależą uczniowie uczęszczający do Gimnazjum nr 2, Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1 im. „ks. J. Twardowskiego” w Kamiennej Górze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama