Nowy numer 2/2021 Archiwum

Doświadczenie procentruje

Salezjanie od września otwierają szkołę podstawową. Już trwają zapisy!

Od 1 września 2007 roku w budynkach przy parafii pw. św. Jana Bosko rozpoczną się zajęcia szkolne w nowym podmiocie prawnym - szkole podstawowej im. św. Jana Bosko. Nowa szkoła powstaje w ramach zmian w oświacie, które zlikwidują szkoły na poziomie gimnazjalnym a zastąpią je 8-klasowymi szkołami podstawowymi i szkołami ponadpodstawowymi.

Ruszyły właśnie zapisy do klasy I nowej szkoły. Można też przepisać dzieci z innych szkół bezpośrednio do klas IV, V, VI i VII. Ostatecznym terminem składania dokumentów jest 24 kwietnia br. Szkoły nie obowiązuje rejonizacja.

Na szczęście dla tej placówki salezjanie prowadzący szkołę gimnazjalną dali się poznać jako dobrzy gospodarze. Dość wspomnieć, że katolickie gimnazjum ma za sobą 17 lat historii z bardzo dobrymi wynikami swoich uczniów na testach końcowych. W samej tylko części humanistycznej uczniowie katolika uzyskiwali średnio 20% wyższe noty niż średnia województwa dolnośląskiego. Dużym plusem placówki jest fakt, że dzieci mają zapewnioną opiekę duszpasterską m.in. krótkie "słowo" na dzień dobry, modlitwę, rekolekcje, Eucharystie.

- Jesteśmy wspólnotą uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców, którzy zainspirowani Ewangelią, kontynuują salezjańską tradycję wychowania młodego człowieka na "dobrego chrześcijanina i uczciwego obywatela" - opisuje ideę placówki ks. Marcin Kozyra SDB, dyrektor dotychczasowego gimnazjum i otwierającej się szkoły podstawowej.

Szkoła będzie funkcjonowała w dwóch budynkach - w budynkach kończącego istnienie gimnazjum przy kościele pw. św. Jana Bosko oraz w klasach szkoły podstawowej nr 12.

„Dzień Otwarty” dla kandydatów i rodziców odbędzie się 10 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17.30 w sali teatralnej (pod kościołem św. Jana Bosko w Lubinie). W tym dniu będą podane szczegółowe informacje o szkole i naborze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama