Nowy numer 33/2019 Archiwum

Rekordowa pomoc dla zabytkowych świątyń

Osiem parafii otrzyma od gminy Lubin pół miliona zł na remonty zabytkowych kościołów. Dla trzech parafii oznacza to możliwość kontynuacji rozpoczętych wcześniej prac restauratorskich.

Projekt uchwały w tej sprawie został włączony do porządku obrad ostatniej sesji Rady Gminy Lubin. Wnioskowały o to komisje oświaty i kultury oraz komisja budżetu, które analizowały złożoną przez wójta Gminy Lubin propozycję podziału środków.

Pierwotnie na ten cel przeznaczonych zostało 300 tys. zł, jednak w związku z rekordową kwotą wniosków - decyzją szefa gminnego samorządu - pula środków zwiększona została o kolejnych 200 tys. zł. W ten sposób wartość wszystkich wnioskowanych zadań wyniosła w sumie prawie milion zł.

- Ponieważ kwota wnioskowanych dotacji wyniosła blisko milion zł, poddaliśmy wnioski wnikliwej analizie, sięgając także do podziału środków z lat poprzednich oraz biorąc pod uwagę wysokość wkładu własnego. Staraliśmy się, by nasze decyzje były jak najbardziej wyważone, a przyznane kwoty możliwie najbardziej adekwatne do potrzeb - tłumaczy Zofia Marcinkiewicz, przewodnicząca komisji oświaty i kultury Rady Gminy Lubin.

Podczas głosowania projekt uchwały w tej sprawie poparło dziesięciu radnych, dwie osoby były przeciw a jedna wstrzymała się od głosu. Dotację na remont kościołów parafialnych otrzymały parafie w Osieku, Szklarach Górnych, Siedlcach, Gorzycy, Pieszkowie, Raszówce, Zimnej Wodzie i Miłoradzicach.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL