Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Dzisiaj mam orędownika

W 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II przed jego pomnikiem przy legnickiej katedrze zebrało się prawie 100 osób.

Dziękuję wam, że tutaj dzisiaj przyszliście. Jan Paweł II był wielkim obrońcą życia. 2 kwietnia, co prawda, wspominamy jego odejście, ale ono wpisuje się w życie. Gdy dziecko się pocznie, rodzi się „po raz pierwszy”.

Drugi raz się rodzi, gdy wychodzi z łona matki. Później rodzi go na nowo chrzest święty. Także śmierć naszego ciała nas rodzi na nowo – do życia wiecznego. I właśnie śmierć św. Jana Pawła II zrodziła go do życia w wieczności – mówił Artur Torbiński, drużynowy legnickiej 710. Drużyny Wędrowniczej „KEDYW” im. Generała Stefana Grota- -Roweckiego. – Pamiętam tamte chwile bardzo dobrze. To było niewyobrażalne, żeby odszedł od nas „nasz” papież. Jako dziecko bardzo często w niedzielę chodziłem do mojej babci. U niej zawsze był wtedy włączony telewizor, bo oglądała ona transmisje modlitwy Anioł Pański z Watykanu. Potem, mimo że wiadomo było, w jakim stanie zdrowia jest papież, nikt nie wierzył, że może od nas odejść. To wydawało się niemożliwe. Dzisiaj mamy orędownika w niebie – mówił Andrzej Lorenc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL