Nowy numer 41/2019 Archiwum

Korwin-Mikke zrezygnował ze swojej ulicy w Jaworze

Prezes partii Wolność proponuje, aby zamiast ulic Berlinga i Rapackiego w mieście były ulice kard. Stefana Wyszyńskiego i rtm. Witolda Pileckiego.

Podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w Jaworze 4 stycznia, europoseł Janusz Korwin-Mikke został wyłoniony jako kandydat na patrona ulicy. Prezes partii Wolnośc zaproponował jednak na swoje miejsce innych kandydatów: prymasa Polski w latach 1948-81 oraz legendarnego bohatera zamordowanego przez komunistów.

W tej sprawie Korwin-Mikke napisał do przewodniczącego Rady Miejskiej w Jaworze list. Pisze w nim m. in.: "Serdecznie dziękuję za nominację, jednak biorąc pod uwagę kandydatury tak wybitnych i dzielnych ludzi jak kardynał Stefan Wyszyński i rotmistrz Witold Pilecki, proszę Radę Miejską w Jaworze o poparcie tych kandydatur i uhonorowanie tych wybitnych postaci, nadając odpowiednim ulicom ich nazwy".

W liście jest także prośba, aby list odczytano podczas sesji rady, podczas której odbywać się będzie głosowanie w tej sprawie.

Konieczność zmiany nazw niektórych ulic nakazuje ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, która weszła w życie 2 września ub. r. Zgodnie z jej treścią samorządy maja czas na zmiany do 2 września 2017 r. szacuje się, że zmianą nazw może być objętych ok. 1,5 tys. ulic w całej Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL