Nowy numer 34/2019 Archiwum

Pomoc na ludowo

Już jutro wielka gratka dla ludzi z wielkim sercem - koncert charytatywny w rytmach folku.

Sto minut świetnej zabawy przygotowali członkowie legnickich zespołów folklorystycznych na piątkowy wieczór. Wielki koncert, który odbędzie się w sali maneżowej Akademii Rycerskiej, jest okazją do wsparcia leczenia i rehabilitacji Oli Miktus. Start w piątek o godz. 18, wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała.

Legnickie zespoły folklorystyczne spotkają na scenie Legnickiego Centrum Kultury z inicjatywy członków Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka”. - Chcemy w ten sposób pomóc naszej koleżance, która wiele lat tańczyła z nami - mówią członkinie zespołu.

25-letnia Ola Miktus od roku zmaga się z ciężką chorobą wymagającą kosztownego leczenia i rehabilitacji. Niestety, rehabilitacja ta nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego Ola może liczyć tylko na wsparcie rodziny i przyjaciół.

W wielkim Koncercie Legnickich Zespołów Folklorystycznych oprócz „Ziemi Legnickiej” wystąpią także Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” oraz zespół Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Folkloru „Furmani”.

Jak zapewniają organizatorzy, na gości koncertu czeka nie tylko uczta duchowa. Sponsorzy i przyjaciele Oli Miktus przygotowali także „stół wiejski”. Będzie można także spróbować wypieków pań wspierających Olę. Podczas koncertu będzie przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz leczenia i rehabilitacji młodej legniczanki.

Wejściówki na piątkowy koncert można dostać w Galerii Satyrykon Rynek 36.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL