Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dziś obejrzyj "Pasję" i pomóż szpitalowi w Aleppo

Redakcja "Gościa Legnickiego" organizuje cztery pokazy filmowe, dochód z których zostanie przeznaczony na ratowanie zbombardowanego syryjskiego szpitala. W ten sposób włączamy się do akcji "Pomoc dla Aleppo" zainicjowanej przez chrześcijańskie Kościoły Dolnego Śląska.

"Dar dla Aleppo" ma pomoc zniszczonemu działaniami wojennymi Aleppo. Chodzi o zebranie funduszy, które pokryją koszt remontu oddziału szpitalnego zbombardowanej placówki i wyposażenia jej w sprzęt medyczny.

Pod projektem mającym na celu odbudowę i wyposażenie w sprzęt medyczny szpitala św. Ludwika w syryjskim Aleppo, inicjatywy abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, podpisali się hierarchowie kościołów na Dolnym Śląsku, w tym m. in. bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej.

Do projektu tego włączyła się również nasza redakcja oraz redakcje "Gościa Niedzielnego" sąsiednich diecezji: wrocławskiej i świdnickiej. Dla tych, którzy chcieliby wspomóc materialnie projekt "Dar dla Aleppo" a przy tym obejrzeć głośny film skłaniający do rozmyślań nad tajemnicą męki i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, proponujemy projekcje "Pasji" Mela Gibsona.

Projekcje odbędą się w Centrum Spotkań Jana Pawła II w Legnicy (o 16.00), w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu (o 16.00), w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu (godz. 17.00) oraz w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie (o 14.00) dnia 11 kwietnia (Wielki Wtorek).

Aleppo prof MIODEK i SKOCZYLAS
Katolicka tvRodzina

Osoby i instytucje odpowiedzialne za pomieszczenia i sale kinowe w których odbędą się projekcje, udostępniły je za darmo, jako swój wkład w ratowanie szpitala w Aleppo. Projekcja "Pasji" nie będzie biletowana. Za to za wstęp na seans będą pobierane do puszek dobrowolne datki. Prosimy o szczodrość i hojność w ratowaniu szpitala w Aleppo.

"(...) Uważam, że jest to bardzo ważna inicjatywa i apeluję też do wszystkich naszych diecezjan, z ich różnymi życiowymi funkcjami i zadaniami jakie mają, byśmy się w to dzieło włączyli z otwartym sercem, ze świadomością, że nie jest to tylko doraźna pomoc, ale odtwarzanie zniszczonych struktur na tamtych ziemiach, którym my też mamy coś do zawdzięczenia. Z tamtych terenów płynęła przecież kultura, która ma związek z przesłaniem biblijnym.

Już teraz z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą się w to włączyć i upraszam Bożego błogosławieństwa, byśmy dając, pomagając innym, sami doświadczyli tez Bożego światła i Bożej pomocy", powiedział o akcji "Pomoc dla Aleppo" bp Zbigniew Kiernikowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama