Nowy numer 33/2019 Archiwum

Srebrne "dziękuję" przejdź do galerii

W ramach świętowania 25-lecia diecezji w sobotę uhonorowano ponad 100 katechetów.

Z okazji 25-lecia ustanowienia diecezji legnickiej, a także w kontekście przeprowadzanej reformy edukacji w sobotę 18 marca odbyło się sympozjum katechetyczne „Idźmy naprzód z nadzieją”. Spotkanie było podzielone na dwie części.

W pierwszej główne miejsce zajęły referaty naukowe. Wygłosili je ks. prof. Paweł Bortkiewicz, s. prof. dr hab. Anna Walulik i Roman Kowalczyk. Potem bp Marek Mendyk odprawił dla uczestników Eucharystię.

Jubileuszowym akcentem było wręczenie pamiątkowych medali dla zasłużonych katechetów dla diecezji legnickiej. Spośród 608 takich nauczycieli w ponad 500 szkołach na terenie diecezji legnickiej aż 109 osób pracuje w katechezie co najmniej od 1992 roku. Najdłuższy staż ma ks. Józef Jóźków z Rosochatej, który pracuje już od 41 lat. Drugim rekordzistą jest ks. Leszek Kowalski, dziekan dekanatu Ścinawa (38 lat w zawodzie). - Pod pewnymi względami wciąż jest to to samo zajęcie, bo jest to ciągle przepowiadanie zmartwychwstałego Pana i głoszenie kerygmatu - mówi ks. Kowalski z Chobieni.

Większość spośród wyróżnionych to jednak osoby świeckie. Jest ich 71. Diecezja uhonorowała też 16 osób, przyznając im honorowe odznaczenia za wsparcie i zaangażowanie na rzecz katechizacji, a także katechetów na emeryturze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL