Nowy numer 33/2019 Archiwum

Będą nosić Jezusa

W sobotę 18 marca w diecezji legnickiej przybyło 21 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

Obrzęd posłania ich do pełnienia tej funkcji w parafiach odbył się podczas Eucharystii w samo południe w legnickiej katedrze. - Pozdrawiam was, którzy będziecie posługiwali w różnych wspólnotach, m.in. zanosząc obłożnie chorym Jezusa Eucharystycznego, by oni też mogli korzystać z owoców Eucharystii - mówił na początku liturgii bp Zbigniew Kiernikowski.

Nowi szafarze pochodzą z kilkunastu parafii diecezji legnickiej, m.in. Raciborowic Górnych, Lubania, Legnicy, Zawidowa, Jeleniej Góry, Lubina. - Przeszedłem cały kurs. Proboszcz poprosił, zgodziłem się, żona przytaknęła. To będzie wyjątkowa posługa, ponieważ będę mógł więcej pomagać w parafii i to w tak piękny sposób, jak rozdzielanie Komunii Świętej - mówi Grzegorz z Legnicy.

Obecnie w diecezji legnickiej jest ok. 250 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. - Praktycznie są to wszystkie największe miejscowości w diecezji. Ich pomoc jest bardzo ważna w posłudze na parafii. Myślę tu o pomocy podczas większych uroczystości w rozdawaniu Komunii św., ale także w odwiedzaniu chorych i zanoszeniu im Eucharystii - mówi ks. Tomasz Krauze, moderator diecezjalny. - Poza tym mam nadzieję, że ich posługa w parafii pomoże im jeszcze lepiej spełniać ich powołanie do bycia chrześcijanami czy ojcami i mężami - mówi kapłan.

Następny kurs zacznie się tradycyjnie w pierwszą sobotę października. Do tego czasu można zgłaszać chętnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL