Nowy numer 41/2019 Archiwum

Gorzkie Żale po legnicku

W najbliższy piątek i niedzielę legniczanie będą mogli przeżywać Wielki Post w artystycznej formie.

W piątek o 19.15 w Galerii Sztuki (plac Katedralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Grzegorza Niemyjskiego, znanego legniczanom rzeźbiarza. Wystawa czynna będzie do 9 kwietnia.

Artysta nie ukrywa swojej chrześcijańskiej postawy, co jest wśród artystów rzadko spotykane. Należy on m.in. do Rady Katolików Świeckich przy Biskupie Legnickim, a pod koniec zeszłego roku współtworzył wystawę, którą można było oglądać na dworcu PKP w Legnicy.

Drugim wydarzeniem artystycznym nawiązującym do Gorzki Żali będzie koncert w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego pt. "Pasja - dawne pieśni". Zagra i zaśpiewa nam zespół Dobry Dźwięk, a będziemy mogli wysłuchać zabytkowych pieśni we współczesnych aranżacjach.

Dźwięk Dobry to grupa złożona z muzyków pochodzących m.in. z Dolnego Śląska. Zespół tworzy i wykonuje muzykę z pogranicza popu, ethno / world music, eletroniki i jazzu. Muzycy zrealizowali wspólnie wiele przedsięwzięć artystycznych. Poza koncertami były to spektakle audiowizualne w przestrzeni miejskiej, sesje studyjnych koncertów czy projekty z muzyką ilustracyjną i komercyjną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL