Nowy numer 2/2021 Archiwum

Gorzkie Żale po legnicku

W najbliższy piątek i niedzielę legniczanie będą mogli przeżywać Wielki Post w artystycznej formie.

W piątek o 19.15 w Galerii Sztuki (plac Katedralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Grzegorza Niemyjskiego, znanego legniczanom rzeźbiarza. Wystawa czynna będzie do 9 kwietnia.

Artysta nie ukrywa swojej chrześcijańskiej postawy, co jest wśród artystów rzadko spotykane. Należy on m.in. do Rady Katolików Świeckich przy Biskupie Legnickim, a pod koniec zeszłego roku współtworzył wystawę, którą można było oglądać na dworcu PKP w Legnicy.

Drugim wydarzeniem artystycznym nawiązującym do Gorzki Żali będzie koncert w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego pt. "Pasja - dawne pieśni". Zagra i zaśpiewa nam zespół Dobry Dźwięk, a będziemy mogli wysłuchać zabytkowych pieśni we współczesnych aranżacjach.

Dźwięk Dobry to grupa złożona z muzyków pochodzących m.in. z Dolnego Śląska. Zespół tworzy i wykonuje muzykę z pogranicza popu, ethno / world music, eletroniki i jazzu. Muzycy zrealizowali wspólnie wiele przedsięwzięć artystycznych. Poza koncertami były to spektakle audiowizualne w przestrzeni miejskiej, sesje studyjnych koncertów czy projekty z muzyką ilustracyjną i komercyjną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama