Nowy numer 2/2021 Archiwum

Piłka ręczna a Pan Bóg

To będą nietypowe rekolekcje, ponieważ do chętnych, którzy przyjdą do tej świątyni na os. Piekary, przemówią wybitni sportowcy.

W najbliższą sobotę w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. W tym roku proboszcz ks. Roman Raczak zaprosił do poprowadzenia świętych ćwiczeń duchownych krajowego duszpasterza sportowców salezjanina ks. Edwarda Plenia.

- Temat przybliżył mi swego czasu bp Marek Mendyk. Ks. Edward to kapłan, który systematycznie jeździ na olimpiady a ostatnio był z naszymi piłkarzami ręcznymi w Katarze. I o ciekawe tam w Katarze to sami sportowcy poprosili go, by codziennie sprawował im Eucharystię - mówi ks. Roman Raczak, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. – Umówiliśmy się na taką koncepcję rekolekcji, by obok jego obecności, kazań i modlitwy, pojawiło się też świadectwo życia człowieka, sportowca i chrześcijanina. To fakt, będą to wybitni sportowcy ale nie będą oni gwiazdami rekolekcji. Gwiazdą będzie sam Chrystus. Dla wielu wiara dzisiaj jest niewygodna. Gdy o swoim zmaganiu z wiarą powie Sławek Szmal, najlepszy piłkarz ręczny globu 2009 roku, czy Henryk Charucki, zwycięzca Toure de Pologne, to powinno zmotywować – mówi proboszcz.

Wraz z duszpasterzem sportowców w Legnicy pojawią się więc legendarny już piłkarz ręczny Sławomir Szmal (dwukrotny olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw świata, uznany za najlepszego szczypiornistę globu w 2009 roku). Będą też kolarze Mieczysław Nowicki oraz Henryk Charucki.

Rekolekcje ruszają w sobotę 18 marca a z wiernymi o wierze i sporcie będzie mówił Mieczysław Nowicki (o godz. 10, 16, 18).

W niedzielę o swoim doświadczeniach opowie Henryk Charucki (Msze święte o 8, 9.15, 10.30, 11.45 i 13)

Wspominany Sławomir Szmal przyjedzie w poniedziałek i będzie można go posłuchać o godz. 10, 16 i 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama