Nowy numer 41/2019 Archiwum

Stacje przez 46 kilometrów

Pójdź w mrok i chłód, by przeżyć jedyną w swoim rodzaju Drogę Krzyżową. Również w diecezji legnickiej!

W tym roku po raz pierwszy oficjalnie w diecezji legnickiej odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W poprzednich latach takie przejścia odbywały się pod hasłem: "na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej" i wiodły przez Rudawy Janowickie, a przed rokiem - z Legnickiego Pola do Bolesławca.

W tym roku organizatorzy zapraszają, by pokonać dystans 46 km i przejść z Wojcieszowa (kościół pw. Wniebowzięcia NMP) do Legnicy (kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego).

- Zapraszamy 31 marca, w piątek, do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Wojcieszowie. Tam planujemy Eucharystię o godz. 19.00. Później wyruszymy w kierunku Legnicy. Każdy swoim tempem, może małymi grupami, w ciszy, by przeżywać mękę Jezusa Chrystusa - mówi Michał Krawczyk, członek ekipy organizatorów.

Trasa przejścia będzie wiodła kolejno od Wojcieszowa przez Lipę (dojście sporymi przewyższeniami na odcinku 9 km), Muchów, Pomocne, Chroślice, Kozice i Legnicę.

Wszelkie szczegółowe dane można znaleźć na stronie edk.org.pl klikając w link odnoszący się do naszej legnickiej trasy TUTAJ. Jest tam pokazana mapa, informacje dodatkowe, dane kontaktowe a nawet można pobrać ślad na urządzenie GPS.

Zapraszamy też na profil na Facebooku: TUTAJ

Organizatorzy czekają na zgłoszenia/pytania pod adresem edk_legnica@wp.pl. Można też dzwonić pod numery telefonu 666 839 359 bądź 663 069 340. W przypadku zgłoszenia chęci przez większą ilość uczestników, jest możliwość zamówienia jednego autokaru z Legnicy do Wojcieszowa, który dowiezie uczestników na miejsce zbiórki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL