Nowy numer 33/2019 Archiwum

Żegnaj, Tato!

Wzruszające pożegnania wygłosili przedstawiciele władz, świeckich i prezbiterium.

Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele miasta Legnica, świeckich wiernych diecezji legnickiej oraz prezbiterium, czyli kapłanów diecezji legnickiej, wypowiedzieli swoje „dziękuję” śp. biskupowi Tadeuszowi Rybakowi.

Jako przedstawiciel kapłanów przemówił ks. Robert Kristman, proboszcz parafii katedralnej i od lat notariusz Legnickiej Kurii Biskupiej. Na początku bardzo wzruszającego przemówienia zastrzegł, że zdaje sobie sprawę, iż w świątyni znajduje się wielu kapłanów, którzy byliby godniejsi, by stać w tamtym miejscu i mówić w imieniu kapłanów. Łamiącym się głosem wspominał współpracę z biskupem Tadeuszem, którego w kurii nazywano nieoficjalnie „Tato”:

Ze strony władz świeckich pierwszego ordynariusza diecezji legnickiej żegnał Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy:

W imieniu świeckich wiernych słowo pożegnania wypowiedział Ryszard Jaśkowski:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL