Nowy numer 41/2019 Archiwum

Eucharystia pogrzebowa przejdź do galerii

W katedrze, matce kościołów diecezji, została odprawiona pożegnalna liturgia za bp. Tadeusza.

Liturgii przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Słowo powitania wygłosił gospodarz bp Zbigniew Kiernikowski, witając przedstawicieli wszystkich stanów i zawodów. Przedstawiciel Nuncjusza Apostolskiego w Polsce ks. prałat Mychajło Tchorowski odczytał też specjalne kondolencje przesłane przez kard. Pietro Paroliniego.

Homilię wygłosił bp Stefan Regmunt, emerytowany biskup zielonogórsko-gorzowski i były biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Hierarcha mówił w niej o nadziei zmartwychwstania oraz o umiłowaniu Kościoła przez zmarłego biskupa. Biskup Stefan opowiadał o swoich doświadczeniach z współpracy ze zmarłym hierarchą, w których pokazał on bp. Tadeusza jako m.in. ogromnego czciciela Matki Bożej.

- Był on biskupem, który oddał całe swoje siły, by ta diecezja była piękna i uduchowiona - mówił bp Stefan Regmunt.

Pełne kazanie:

W Eucharystii wzięło udział kilkuset kapłanów, głównie z diecezji legnickiej. W pierwszych ławach zasiedli też członkowie rodziny zmarłego.

Zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL