Nowy numer 33/2019 Archiwum

Czesi zajęli granicę

Przez całą dobę będą trwały ćwiczenia czeskiej Straży Granicznej na odcinku Drogi Krajowej nr 5, w okolicach przejścia granicznego w Lubawce. W tym czasie nie będą mogły tędy przejeżdżać ciężarówki.

Jak poinformowały nas czeskie służby, ćwiczenia odbywały się na wypadek przywrócenia kontroli granicznej. 

- Ćwiczenia prowadzone były na całej długości granicy z Polską, w 13 wybranych miejscach dawnych przejść granicznych. Biorą w nich udział funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji i wojska - wyjaśnia Kateřina Rendlová, rzeczniczka czeskiej policji.

Do współpracy w ćwiczeniach zostały zaproszone także polskie służby, m.in. pogranicznicy. - Ogólnie bierze w nich udział ponad 30 polskich pograniczników z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Jeleniej Górze, Zgorzelcu i Kłodzka - poinformował nas kpt SG Rafał Potocki, rzecznik prasowy NoOSG.

Jak dodaje, nie były to pierwsze ćwiczenia tego typu z pogranicznikami czeskimi.

- Podobnie ćwiczyliśmy przed przywróceniem czasowej kontroli na granicach podczas Światowych Dni Młodzieży - przypomina. Teraz ćwiczenia czeskich służb mają przede wszystkim kłaść nacisk na szkolenie zatrzymań związanych z nielegalną emigracją w kontekście chorób zakaźnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL