Nowy numer 41/2019 Archiwum

Beskidy: Śmierć na Magurce

Mężczyzna leżał na czerwonym szlaku. Lekarz pogotowia stwierdził zgon.

Mężczyznę znalazła na szlaku na Magurkę Wilkowicką przypadkowa osoba, która natychmiast zawiadomiła policję. Na miejsce niezwłocznie udała się także karetka, jednak lekarz stwierdził zgon. Policjanci tymczasem ustalili, że to 68-letni mieszkaniec Legnicy, który na Podbeskidzie przyjechał w odwiedziny do swojej córki. Oględziny ciała, jak również miejsca, w którym je znaleziono, kazały wykluczyć udział w zdarzeniu osób trzecich. Prokuratura zarządziła sekcję zwłok w celu wyjaśnienia przyczyny zgonu mężczyzny.

Magurka Wilkowicka to czwarty co do wielkości szczyt Beskidu Małego. W przeszłości górę nazywano Josefberg, od kapliczki św. Józefa, która stała przy jednym z wypływających z niej źródeł. Na szczycie znajduje się schronisko, trasy narciarstwa biegowego oraz stacja nadawcza Radia Maryja i radia diecezjalnego Anioł Beskidów. Prowadzą tutaj licznie uczęszczane szlaki z Bielska-Białej-Straconki, Mikuszowic, Przełęczy Przegibek, Międzybrodzia Bialskiego, Łodygowic i Wilkowic. Codziennie można na nich spotkać turystów i biegaczy, a zimą również narciarzy.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL