Nowy numer 41/2019 Archiwum

Biografia, pisma, listy...

W Legnicy odbył się regionalny etap Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbem.

Papież Jan Paweł II przebywając w Bydgoszczy 7 czerwca 1999 roku tak mówił: „Światu (…) potrzeba Bożych szaleńców, którzy będą szli przez ziemię, jak Chrystus, jak Wojciech, Stanisław czy Maksymilian Maria Kolbe (…), którzy będą mieli odwagę miłować i nie cofną się przed żadną ofiarą”.

Właśnie takiemu Bożemu szaleńcowi jest poświęcona Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. W budynku Katolickiego Liceum im św. Franciszka z Asyżu w Legnicy odbył się jej regionalny etap, który już jedenasty raz zbiera i łączy wszystkich, którzy w św. Maksymilianie poszukują podpowiedzi i wskazówki, jak miłować Boga w drugim człowieku.

Na Olimpiadę przyjechała młodzież z terenu diecezji legnickiej oraz zielonogórsko-gorzowskiej. Uczniowie, którzy wzięli udział w tym etapie musieli wykazać się znajomością biografii św. o. Maksymiliana oraz znajomością pism i listów, które o. Kolbe pisał do swoich znajomych i współpracowników. Etap diecezjalny obejmowały też pytania z Ewangelii według św. Marka.

Po ponad godzinnym zmaganiu zostali wyłonieni kandydaci, którzy będą reprezentować diecezję legnicką na ogólnopolskim finale w Siedlcach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL