Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wystawa na powitanie

Od jutra rusza w Jaworze wystawa zorganizowana przez markę Mercedes-Benz. Jak wyjaśnia Frank Deiss, wiceprezes Mercedes-Benz Cars, "w ten sposób witamy Jawor jako nowego członka naszej rodziny".

„Jawor - nowy rozdział w historii Mercedes-Benz", to tytuł wystawy, którą od jutra będzie można obejrzeć w Muzeum Regionalnym, a którą przygotowała spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Jedną z atrakcji będzie replika pierwszego na świecie silnika szybkobieżnego, skonstruowanego w 1884 r. przez Gottlieba Daimlera i Wilhelma Maybacha, który m.in został użyty do modelu pierwszego motocykla.

- Otwierając tę wystawę, pragniemy powitać Jawor jako nowego członka rodziny Mercedes-Benz Cars i całej sieci produkcji elementów napędowych. Nowa fabryka będzie ważnym ogniwem w grupie naszych zakładów na świecie, zaopatrując je w silniki, czyli w serce samochodu. W ten sposób przekazujemy Polsce nie tylko wymierną inwestycję, ale też 130 lat doświadczenia naszych najlepszych niemieckich zakładów produkcyjnych - powiedział Frank Deiss, wiceprezes Mercedes-Benz Cars, odpowiedzialny za produkcję układów napędowych.

W marcu i kwietniu wystawę będzie można zwiedzać bezpłatnie.

Koncern Daimler planuje zainwestować w nowo powstającą fabrykę w Jaworze 500 mln euro. Docelowo powstanie w niej również prawie 500 miejsc pracy. W zakładzie wytwarzane będą nowoczesne czterocylindrowe silniki do osobowych mercedesów. Uruchomienie zakładu w Jaworze planowane jest do końca 2019 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama