GN 3/2021 Archiwum

Okazja przylgnąć do Pana przejdź do galerii

Posypanie głowy popiołem symbolicznie rozpoczyna Wielki Post. Według biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, jest to niezwykły czas.

W Środę Popielcową Eucharystia z udziałem legnickich biskupów rozpoczęła się legnickiej katedrze o godz. 12. Przewodniczyły jej bp Zbigniew Kiernikowski. Wraz z nim przy ołtarzu stanęli m.in. bp Marek Mendyk, ks. Robert  Kristman, ks. Leopold Rzodkiewicz oraz księża z Wyższego Seminarium Duchownego.

W homilii ordynariusz diecezji legnickiej wskazał na Wielki Post, okazję do przylgnięcia do Jezusa.

- Słyszmy wielokrotnie, że gdzieś jest jakaś okazja i próbujemy z niej skorzystać. I oto dzisiaj rozpoczyna się czas nadzwyczajnej okazji. Możemy powiedzieć, nawiązując do proroka Joela, że jest to czas, gdy możemy się nawracać, a wręcz jesteśmy do tego wezwani. Wezwani, aby przylgnąć do Pana – rozpoczął hierarcha.

Świątynia wypełniona była ludźmi jak rzadko kiedy w zwykły dzień tygodnia. W jednym z wezwań w modlitwie powszechnej modlono się szczególnie za biskupa Tadeusza Rybka, pierwszego ordynariusza diecezji legnickiej, którego zdrowie w ostatnich dniach mocno się pogorszyło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama