Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Poznawali siebie i Boga

Członkowie Ruchu Światło-Życie są już po ewangelizacji na oazie. Bo jak ferie, to rekolekcje w Kowarach!

Ferie to wymarzony czas na organizowanie rekolekcji dla młodzieży. Wiedzą o tym też członkowie Ruchu Światło-Życie, którzy zaprosili młodzież uczącą się na rekolekcje ewangelizacyjne.

- Oaza ewangelizacji jest etapem między przed oazą nowego życia, dla osób, które zaczynają się formować, zaczynają przygodę w Ruchem Światło-Życie - mówi Justyna Włodarska, animatorka pochodząca z Jeleniej Góry. - To jest okazja, by poznać ruch, o co w nim chodzi, "z czym się go je" - dodaje dziewczyna. 

Do Kowar, do ośrodka Maximilianum, przyjechało aż 50 młodych ludzi, m.in. z Bogatyni, Legnicy, Dziwiszowa, Łomnicy i Brzegu Dolnego. W zdecydowanej większości były to osoby, które po raz pierwszy trafiły na takie rekolekcje. Modlitwą zaczynał i kończył się dzień. Nie brakowało Eucharystii. Z formacji były spotkania w grupach, gry terenowe, wędrówki po górach, oglądanie filmów. Była adoracja ikon, a także nabożeństwo wyrzeczenia się bożków.

- Ze świadectw wiemy, że wiele osób bardzo mocno przeżyło to nabożeństwo. Było wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbieniowa, wstawiennicza - mówi Justyna.

Diecezjalnym Dniem Wspólnoty będzie Diecezjalna Oaza Matka w Legnicy, która odbędzie się 11 czerwca. Jest to dobra okazja, żeby poznać członków ruchu z całej diecezji, zarówno przedstawicieli Domowego Kościoła z poszczególnych rejonów, jak i młodzieży. Do udziału w rekolekcjach letnich zaproszone są osoby po VI klasie szkoły podstawowej - Oaza Nowej Drogi II stopnia, oraz osoby po III klasie gimnazjum - Oaza Nowego Życia I stopnia, które odbędą się w II turnusie: 15-31 lipca w Kotlinie Kłodzkiej.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy