Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Madonna wraca do kościoła

W jednym z wrocławskich domów policjanci znaleźli skradziony przed 25-laty obraz. Malowidło pochodzi z kościoła w powiecie polkowickim. Wkrótce wróci na swoje miejsce.

XVIII-wieczny obraz przedstawiający Madonnę z Dzieciątkiem Jezus został skradziony podczas włamania w 1992 r. Odnaleziono go w prywatnym domu. Odkrycia dokonali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zajmujący się przestępczością przeciwko dziedzictwu narodowemu. Obraz jest wpisany do rejestru zabytków.

Malowidło zostało zabezpieczone i trwają czynności mające wyjaśnić w jaki sposób znalazł się w prywatnym domu oraz okoliczności tego, co działo się z dziełem przez 25 ostatnich lat.

Wkrótce obraz zostanie zwrócony parafii.

Zobacz materiały Policji Dolnośląskiej:

Madonna z Dzieciątkiem odzyskana
Gosc Wroclawski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma