Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wyśpiewany różaniec

W sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Złotoryi odbyła się dziś prapremiera utworu „Piękna Matka" - modlitwy różańcowej w nowoczesnej aranżacji muzycznej o. Łukasza Buksy, krakowskiego franciszkanina.

Utwór "Piękna Matka" oraz konferencja "Moja Modlitwa", znalazły się na najnowszej płycie o. Łukasza Buksy zatytułowanej „Tobie". Od soboty 11 lutego krążek dostępny jest w sprzedaży internetowej, a na kanale franciszkanina w serwisie YouTube można obejrzeć wideoklip z muzycznym różańcem.

Oficjalna premiera płyty odbyła się w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Złotoryi. Jak wyjaśnia o. Buksa, muzyką na płycie daje swoje świadectwo.

- Przyznam, że miałem kiedyś duży problem z modlitwą różańcową. Podczas pobytu w jednym z sanktuariów prosiłem, żeby Matka Boża temu zaradziła. Pewnego wieczoru, podczas modlitwy z przyjaciółmi wziąłem gitarę i zacząłem grać. "To fajne. Skąd to znasz?" - pytali.

Nie chcieli uwierzyć, że to była improwizacja. - Dopracowałem później tę melodię, zaprosiłem przyjaciół żebyśmy to wspólnie nagrali - opowiada franciszkanin. Muzyka do modlitwy różańcowej na płycie "Tobie" to pięć różnych aranżacji muzycznych.

- Pierwsza tajemnica różańca jest bardzo "molowa", smutna. Drugi dziesiątek ma w sobie więcej optymizmu. Trzecia tajemnica jest "durowa", czwarta to połączenie tonacji dur i mol. Piąta tajemnica to uwielbienie w rytmie gospel - wylicza.

Całość pod tytułem "Piękna Matka" została wykonana publicznie po raz pierwszy dziś, w sanktuarium MB z Lourdes w Złotoryi. Do jej wykonania o.Łukasz zaprosił przyjaciół, z którymi na co dzień realizuje autorski projekt rekolekcji dla młodzieży „Obudź się! Możesz Więcej".

- Nie bez przyczyny premiera płyty „Tobie" odbywa się we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Chciałbym, żeby krążek, a w szczególności znajdująca się na nim modlitwa różańcowa, stała się lekarstwem na problemy współczesnego człowieka - mówi franciszkanin.

Oprócz zaaranżowanej przez o. Łukasza modlitwy różańcowej, na krążku znalazła się także konferencja nagrana podczas jednego z turnusów RekoSKI - autorskich rekolekcji, organizowanych przez franciszkanina w czasie ferii zimowych.

Płyta "Tobie" jest kolejnym, szóstym krążkiem rekolekcjonisty. W poprzednich latach ukazały się płyty „Miłosierny" i „Możesz Więcej!".

- Tworząc wideoklip do "różańca", chcieliśmy ukazać uniwersalność tej modlitwy i zaprosić ludzi różnych stanów: osoby samotne, małżeństwa, dzieci i osoby konsekrowane, do regularnego jednoczenia się na rozmowie z Maryją i zawierzania jej codziennych spraw - tłumaczy o.Łukasz.

Modlitwa różańcowa, podobnie jak znana już użytkownikom internetu Koronka do Miłosierdzia Bożego w wersji chilloutowej, można posłuchać w serwisie YouTube.

Płyta dostępna jest w sprzedaży na stronie buksalukasz.pl oraz podczas rekolekcji prowadzonych przez franciszkanina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy