Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Karmelitanki zapraszają

Nie masz pomysłu na weekendy? Może zrobisz coś szalonego i dasz się zamknąć w ciszy?

W ostatni weekend lutego w jedynym klasztorze karmelitańskim w diecezji legnickiej odbędą się rekolekcje dla młodzieży szkół średnich, studiującej oraz pracującej. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus ofiarowują ze swojej strony to, co najcenniejsze: miejsce i czas na spotkanie z żywym Bogiem.

Rekolekcje poprowadzi ks. Daniel Zając. Mottem przewodnim świętych ćwiczeń duchowych będą słowa: "Od skutku do miłości - droga proroka Eliasza, droga naszego życia".

W programie: konferencje, adoracja, Eucharystia, spotkania w grupach, film, możliwość sakramentu pojednania.

- Duch Karmelu to duch modlitwy, trwania w obecności Boga. Duch wyciszenia, nawet w środku miasta. Sama tego doświadczam podczas rozmyślania w naszej kaplicy. To jest miejsce i czas, w których Bóg przemawia, szczególnie przez wsłuchiwanie się w Jego słowo. Tylko w ciszy można Go usłyszeć. Może mamy jakieś pytania do Niego? To gdzie Go usłyszeć, jak nie w modlitwie, w ciszy? Bóg lubi proste rzeczy, szczególnie ciszę - mówi s. Lucjusza z legnickiej wspólnoty.

Zgłoszenie przyjmowane są na adres: ul. Okrzei 20, Legnica, e-mail: siostra.caritas@wp.pl; tel. s. Lucjusza: 608 787 318;

W miarę możliwości należy zabrać ze sobą : Pismo Święte, notatnik, śpiwór, dowolną ofiarę za pobyt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy