Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zgłoszenia już płyną

Wraz z reformą edukacji w Legnicy zniknie katolickie gimnazjum. Pojawi się za to szkoła podstawowa.

Katolickie Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu z Legnicy zniknie na zawsze. Na szczęście na jego miejsce narodzi się nowa szkoła. Będzie to Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu.

– Nie, nie było żadnego wahania. Wiedzieliśmy że chcemy powołać szkołę podstawową a nie rozwijać wielkościowo liceum. Może i dobrze, że dokonują się te zmiany. Sam przez ostatnie 15 lat niemal codziennie słyszałem krytykę likwidowanego systemu. Co prawda nasze gimnazjum było bardzo dobre i moglibyśmy być zadowoleniu z tego jak było. Powtarzam jednak, że młodzieży i rodzicom teraz chyba będzie łatwiej – zapewnia o. dr Józef Szańca OFMConv., dyrektor obecnego katolickiego gimnazjum i liceum w Legnicy.

Obie szkoły są prowadzone przez ojców franciszkanów a uczy się tutaj około 550 uczniów. Samo gimnazjum mające 16 lat istnienia za sobą ma około 1500 absolwentów. Wielu z nich swoim przykładem zachęca znajomych do kształcenia się właśnie w tym miejscu.

– Jestem spod Legnicy i to nie było moje najbliższe gimnazjum. Tutaj uczył się mój brat, kuzyn i kuzynka. To oni opowiadali mi o szkole i zachęcali do przyjścia. Oczywiście sam też patrzyłem gdzie będzie mi najlepiej. Brałem pod uwagę średnie uzyskiwane przez uczniów na testach gimnazjalnych. Tutaj są one jedyni z najwyższym w mieście, stąd i ostateczny wybór. A po pół roku uczenia się w „katoliku” widzę, że to był dobry wybór - mówi Piotr Blondek z Rzeszotar koło Legnicy, uczeń I klasy.

Wyniki osiągane przez uczniów z testów gimnazjalnych zawsze były jednymi z najwyższych w Legnicy. Uczniowie "katolika" zdobyli 80% dobrych odpowiedzi z języka polskiego podczas gdy średnia w Legnicy wynosiła 66,7%. Z matematyki było to odpowiednio 61,7% i 46,2%.

Zapisy do klasy I, IV,V, VI i VII już się rozpoczęły. Więcej informacji pod numerem telefonu 76 7244 214.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy