Nowy numer 50/2018 Archiwum

Empatia na ekranie

Dzięki miejskiemu monitoringowi w Legnicy zobaczyliśmy, ile trzeba wysiłku, by pomóc drugiej osobie.

Przed tygodniem dzięki miejskiemu monitoringowi w Legnicy mogliśmy oglądać nietypową interwencję policjanta, który pomógł przejść jednej osobie przez ruchliwą jezdnię.

Dzisiaj dzięki temu samemu monitoringowi możemy obejrzeć gest ludzkiej dobroci. Oto film:

Odrobina ciepła w środku zimy
SGVLegnica

Operator miejskiego monitoringu zobaczyć podczas rutynowego przeglądania sytuacji w mieście, że starsza kobieta na Rynku ma ogromny problem z poruszaniem się. Widział też, że ludzie mijają ją i nie zwracają na nią uwagi.

- Była obawa, że kobieta się przewróci, a że jest to osoba starsza, to może się to skończyć złamaniem nogi bądź ręki. Zadysponowaliśmy więc patrol, by podjechał i pomógł tej kobiecie - mówi st. insp. Jacek Śmigielski z legnickiej Straży Miejskiej.

Zanim jednak patrol zdołał przyjechać, starszej pani pomogła inna kobieta.

- Obserwowaliśmy to zdarzenie i widzieliśmy ze smutkiem, ile osób mija tę kobietę. Byliśmy bezsilni obserwując wydarzenia na ekranie monitora. Serce rośnie, gdy widzimy taki odruch empatii jak u tej kobiety, która pomogła starszej pani. To zdarzenie przywraca wiarę w ludzi. Dziękujemy tej anonimowej kobiecie - mówi st. insp. Jacek Śmigielski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy