Nowy numer 50/2018 Archiwum

Nowi od młodzieży

Ks. Przemysław Superson nowym duszpasterzem młodzieży, ks. Robert Bielawski - studentów. Powstaje też Rada Młodych przy biskupie legnickim.

Od 1 stycznia 2017 r. ks. Robert Bielawski pełni funkcję duszpasterza akademickiego diecezji legnickiej. Jest to wikariusz parafii katedralnej.

Tego samego dnia ks. Janusz Wilk po kilku latach przestał być duszpasterzem młodzieży diecezji legnickiej. Funkcję tę przejął po nim ks. Przemysław Superson, wikariusz z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Jest to kapłan znany z duszpasterstwa młodzieży, ponieważ przez półtora roku odpowiadał za przygotowania diecezji legnickiej do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Przejęcie duszpasterstwa zbiega się planowanym Rokiem Młodych oraz z reformą struktury duszpasterstwa. Biskup Zbigniew Kiernikowski powołał w 18 stycznia Zarząd Rady Młodych. Ciało które pomoże powołać Radę a później będzie jej reprezentantem.

Rady jako ciała doradcze dla biskupów istnieją z powodzeniem w różnych diecezjach w Polsce. Docelowo do powstającej Rady wejdą przedstawiciele wszystkich duszpasterstw związanych z troską o wiarę młodzieży w naszej diecezji. Na tę chwilę w Zarządzie znaleźli się Jakub Rajfur, Michał Jezioro, Krzysztof Pieszko, Monika Petelska, Katarzyna Hul, Marek Staroń i ks. Przemysław Superson.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy