Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowi od młodzieży

Ks. Przemysław Superson nowym duszpasterzem młodzieży, ks. Robert Bielawski - studentów. Powstaje też Rada Młodych przy biskupie legnickim.

Od 1 stycznia 2017 r. ks. Robert Bielawski pełni funkcję duszpasterza akademickiego diecezji legnickiej. Jest to wikariusz parafii katedralnej.

Tego samego dnia ks. Janusz Wilk po kilku latach przestał być duszpasterzem młodzieży diecezji legnickiej. Funkcję tę przejął po nim ks. Przemysław Superson, wikariusz z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Jest to kapłan znany z duszpasterstwa młodzieży, ponieważ przez półtora roku odpowiadał za przygotowania diecezji legnickiej do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Przejęcie duszpasterstwa zbiega się planowanym Rokiem Młodych oraz z reformą struktury duszpasterstwa. Biskup Zbigniew Kiernikowski powołał w 18 stycznia Zarząd Rady Młodych. Ciało które pomoże powołać Radę a później będzie jej reprezentantem.

Rady jako ciała doradcze dla biskupów istnieją z powodzeniem w różnych diecezjach w Polsce. Docelowo do powstającej Rady wejdą przedstawiciele wszystkich duszpasterstw związanych z troską o wiarę młodzieży w naszej diecezji. Na tę chwilę w Zarządzie znaleźli się Jakub Rajfur, Michał Jezioro, Krzysztof Pieszko, Monika Petelska, Katarzyna Hul, Marek Staroń i ks. Przemysław Superson.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama