Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przeliczanie wychowania

Kolejny ranking potwierdza, że szkoły katolickie dobrze kształcą młodzież.

W klasyfikacji magazynu "Perspektywy" w gronie 500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce znalazło się kilkanaście szkół z terenu naszej diecezji. To, co bardzo cieszy, to fakt, że w tym gronie jest też przedstawiciel szkolnictwa katolickiego.

Chodzi o Katolickie Liceum Ogólnokształcące im św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, które znajdziemy na pozycji 497. Przed rokiem było jeszcze wyżej, bo na 412 lokacie. Jednak jeżeli spojrzymy na to w kilkuletniej perspektywie, to tej szkoły przed trzema laty jeszcze nie było w tym zestawieniu.

Autorzy raportu biorą pod uwagę liczbę finalistów w ogólnopolskich olimpiadach, udział uczniów, a także zdawalność procentową egzaminu maturalnego osobno z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Legnickie liceum katolickie szczyci się dobrym wynikiem ponad 62 proc. zdawalności w przedmiotach obowiązkowych i 43,5 proc. w dodatkowych.

W województwie dolnośląskim znajdziemy jeszcze kilkanaście szkół licealnych. W trzeciej setce jest jeszcze jedna szkoła prowadzona przez Kościół - Prywatne Żeńskie LO Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej. Sto pozycji niżej - Prywatne Salezjańskie LO im. św. Dominika Savio.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama