Nowy numer 50/2018 Archiwum

Bezdomni w koronach przejdź do galerii

Legnickie orszakowanie w tym roku z bardzo nietypowymi Królami...

W tym pochodzie jednym z idących był biskup legnicki. Jednak to nie on był najbardziej niezwykłym uczestnikiem legnickiego Orszaku Trzech Króli.

W tytułowe postacie wcielili się trzej mieszkańcy miejscowego schroniska dla osób bezdomnych - Robert, Daniel oraz Leszek. To nie był przypadek - w końcu Orszak miał hasło "Pokój i dobro" a na dodatek rok 2017 to Rok św. Brata Alberta Chmielowskiego, opiekuna osób bezdomnych.

Tak wiedzeni do Betlejem legniczanie przeszli od katedry, obok kościoła mariackiego, wzdłuż murów legnickiego zamku, Rynek do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela.

We wspomnianej świątyni odbyło się wspólne śpiewanie kolęd.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy